Ćwiczenia na zgrabne pośladki

Jędrne pośladki są marzeniem wielu kobiet. Niestety bez wysiłku nie będą mocne i napięte. Niedostatek ruchu powoduje, że wiotczeją i staję się nieatrakcyjne. W świetnej formie utrzymają je systematyczne ćwiczenia.

Napinanie pośladków

Mięśnie pośladków możesz wzmacniać wszędzie (w domu, pracy, sklepie) i to niepostrzeżenie. Mocno napinaj je, siedząc przy biurku w pracy, stojąc na przystanku autobusowym czy w sklepowej kolejce. Ściągaj pośladki, licz do 10, znów rozluźniaj. Powtórz 10 – 15 razy.

Opuszczanie kolan

Oprzyj się na przedramionach, ułóż się w klęku podpartym. Podnieś lewą nogę pod kątem prostym do góry. Opuszczaj kolano w dół, nie dotykając podłogi. Teraz podnieś je tak wysoko, aż utworzy z plecami linię prostą. Zmień stronę.

Kształtne pośladki

Połóż się na brzuchu na podłodze. Mocno napnij mięśnie nóg i pośladków (palce masz wyprostowane i oparte na podłodze pod kątem prostym). Przedramiona unieś do góry, jednocześnie odwodząc w bok mocno napięte nogi (pamiętaj, aby głowa była przedłużeniem kręgosłupa). Wytrzymaj w tej pozycji, licząc do 10. Zrób 3 takie serie, a następnie rozluźnij wszystkie mięśnie i weź kilka swobodnych oddechów.

Ściskanie piłki

Połóż się na plecach, podnieś nogi do pionu. Piłeczkę włóż między stopy. Ściskając piłeczkę, policz do 10. Pamiętaj o napięciu pośladków. Program ćwiczeń: 3-4 powtórzenia, 1-2 serie.

Podnoszenie pośladków

Połóż się na plecach, rozstaw stopy na szerokość bioder. Wciągnij brzuch, napoij pośladki i ponieś je tak wysoko, aż uda i tułów utworzą linię prostą. Będąc w tej pozycji, policz do 3 i opuść tułów. Program ćwiczeń: 15 powtórzeń, 1 -2 serie.

Ćwiczenia na zgrabne pośladki 4.4/5 z 10 głosów

Najnowsze artykuły